انواع قفسه انباری راک صنعتی

قفسه راک

انواع قفسه انباری

قفسه راک صنعتی انباری

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع قفسه بندی انبار و ویژگی ها و تفاوت آنها آشنا کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین قفسه بندی راک صنعتی انباری کدام است یا چه قفسه ای برای انباری بهتر است؟

هر کدام ار قفسه های انباری میزان تحمل وزن بار خود را دارا هستند بنابراین تعیین وزن یکی از مهم ترین عوامل برای خرید قفسه برای انباری به حساب می آید.

به همین علت قفسه های انبار اصولا بر اساس میزان تحمل وزن دسته بندی میشوند که شامل موارد زیر میشوند:

  1. قفسه بندی راک صنعتی سنگین
  2. قفسه بندی راک صنعتی نیمه سنگین
  3. قفسه بندی راک صنعتی سبک

نوع دیگر تقسیم بندی قفسه بندی انباری بر اساس سیستم چیدمان انبار و استفاده ازین قفسه هاست، سیستم های قفسه بندی راک صنعتی سنگین  شامل پانل راک، پالت راک، بالکی راک، کانتی لور شاخه ای و همینطور درایوین راک می باشد.

در مورد سیستم قفسه پانل راک و پالت راک بیشتر مربوط به این است ک قفسه های پانل راک دارای کفپوش بوده ولی قفسه های پالت راک کفپوش ندارند و بیشتر کالاها به صورت باکس روی آنها قرار میگیرند.

پانل راک

نمونه نصب قفسه پانل راک

اطلاعات بیشتر در مورد قفسه های پالت راک و پانل راک در مقاله ای به صورت کامل تر توضیح دادیم شده که میتوانید در این بخش مطالعه کنید. و البته توضیحات بیشتری در مورد قفسه پانل راک را در این مقاله بخوانید.

 

توضیحات

قفسه بندی راک صنعتی انباری راک سنگین وزنی حدود 1000 تا 3000 کیلوگرم را در هر طبقه میتواند تحمل کند. این قفسه ها دارای رنگ کوره ای الکترواستاتیک و مقاوم در برابر رطوبت و آب هستند.

سیستم بالکی راک

بالکی راک یک نوع سیستم اجرای قفسه های راک صنعتی هستند که شامل قفسه های نیمه سنگین و سنگین میشوند و  قفسه ها فضایی مطلوب به وجود میآید که به منظور استفاده بهینه تر از فضای انبار و استفاده از کل ارتفاع انبار یا سوله صورت میپذیرد.

این سیستم پرکاربرد ترین سیستم اجرایی قفسه های راک است که امکان استفاده بهتر از هر فضایی را ممکن میسازد. تردد در این فضای ایجاد شده توسط پلکانی که پانل پله نامیده میشوند صورت میگیرد.

 

نمونه

نمونه قفسه بالکنی راک

پله

پانل پله

سیستم درایوین راک

قفسه بندی درایوین یا خودراهرو نیز سیستمی اجرایی از قفسه بندی راک صنعتی انباری است که همانطور که از نام آن مشخص است دارای راهروهایی است که جهت حمل و نقل مخصوصا با لیفتراک میباشد، در این سیستم قفسه ها طوری چیدمان میشوند که یک یا چند راهروی اصلی و تعدادی راهروی فرعی را به وجود می آورند.

جابه جایی در این مدل چیدمان از سیستمی به نام لیفو (LIFO) تبعیت میکند که به معنای این است که این راهروها طوری طراحی میشوند که کالاهایی که آخرین ورود را داشته اند اولین خروجی هستند.

این سیستم برای کالاهایی ک تاریخ انقضا ندارند مناسب است.

 

سیستم کانتی لور (بازویی) Cantilever shelving

این سیستم برای بارهای حجیم لوله ای و رولی شکل مانند لوله های پلاستیک یا فلزی، پروفیل به کار برده میشود و جابه جایی درین سیستم به وسیله لیفتراک انجام میشود.

ارتفاع این سیستم قفسه بندی میتواند به 12 متر برسد و جابه جایی در این سیستم میتواند یک طرفه یا دوطرفه باشد.

 

قفسه های راک صنعتی نیمه سنگین

این قفسه ها وزنی حدود 200 تا 500 کیلوگرم را تحمل میکنند، این سیستم برای کالاهایی با حجم متوسط و کمتر مناسب است و همچنین برای انبار مواد غذایی و دارویی و.. قابل استفاده است.

 

قفسه پیچ و مهره ای

نوع دیگر قفسه های انباری، قفسه های پیچ و مهره ای هستند که برای کالاهایی با وزن کمتر بین 100 تا 120 کیلوگرم مناسب هستند.

قفسه های پیچ و مهره ای برای منزل، فروشگاه، کارگاه و سردخانه ها و حتی فروشگاه لوازم یدکی بکار برده میشود، جنس این قفسه ها نیز گالوانیزه میباشد.

 

فاکتورهای مهم برای انتخاب و خرید قفسه بندی انبار

 

بنابراین اگر قصد دارید انباری خود را تجهیز نمایید در ابتدا باید مشخص کنید چه میزان وزن باری قرار است در هر طبقه قرار بگیرد.

نکته مهم دیگری ک برای خرید قفسه انباری باید در نظر بگیرید این است که کالاهای شما به چه صورت جابه جا میشوند، آیا توسط نیروی انسانی صورت میگیرد یا از وسیله های صنعتی مانند لیفتراک استفاده میکنید.

نکته حائز اهمیت دیگر در مورد قفسه بندی راک صنعتی انباری نوع چیدمان و نصب قفسه است، اگر قفسه ها به شکل درستی چیدمان و نصب نشوند از جهتی عبور و مرور و انتقال کالاها از انباری را سخت میکند، و از جهت دیگر زمان بیشتر و همینطور انرژی بیشتری را باید صرف نقل و انتقال کالاهای خود کنید.

طراحی نقشه

بهترین راه برای اینکه از هدر رفتن زمان و انرژی جلوگیری کنید این است که از قبل نقشه ( پلن ) چیدمان انباری خود را مشخص کنید، در این مورد میتوانید از تیم حرفه ای ما برای اندازه گیری و طراحی نقشه کمک بگیرید.

 

برای استعلام قیمت و  خرید قفسه پالت راک اینجا را کلیک کنید.

همچنین برای خرید قفسه پانل راک اینجا را کلیک کنید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*